تعدد زوجات در اسلام تائید شده یا نه؟

سلام


در پاسخ به دوستی که پرسیده بودند :
آخر ما نفهمیدیم تعدد زوجات در اسلام تایید شده یا خیانت محسوب میشه ؟


اگر معنی تائید را صدور اجازه بدانیم بله اسلام اجازه  تعدد زوجه را داده با این شرط که عدالت میان آنها رعایت شود اما اگر معنی تائید را تشویق اسلام به این امر بدانیم خیر اسلام تائید نکرده حتی به حالتی ظریف نهی هم کرده به دلایل زیر:


1- قرآن می فرماید ... ما طاب لکم... یعنی در ازدواج آنچه برایتان نیکو و طیب است انجام دهید آیا الان تعدد زوجه نیکو ست یا باعث ملامت دیگران است(اهمیت عرف اجتماعی)
2- لحن قرآن به گونه ای ست که برای عقد زوجه سقف تعیین کرده یعنی می گوید از 4 بیشتر نشود اما هر چه به بعضی ها می گویی؛ دوست دارند بگویند اسلام گفته 4 تا زن بگیر!


3- در آخر هم خداوند دوباره تاکید می کند که اگر می ترسید عدالت را نتوانید رعایت کنید یک همسر بگیرید حتی اگر کنیزی هم دارید به هم او بسنده کنید و همسر دیگری نگیرید.


کل حرف قرآن این است... حالا نمی دانم چرا بعضی ها این جوری قرآن را چپه می خوانند و به نفع خودشان برمی گردانند البته در مورد تعدد همسران پیامبر(ص) و امامان(ع) می توان صحبت کرد که البته کاملا مطابق قرآن و حتی عقل و عرف آن دوران است که باشد برای وقتی دیگر.


همه این مطالب از آیه 3 سوره مبارکه نسا است لطفا خودتان به این آیه رجوع کنید.

/ 7 نظر / 16 بازدید
بز تی وی

خاک تو سرت با این پست گذاشتنت

فقط یه زوجه

آخه آقای سهیل ع هر کی جای (بز تی وی) بود البته خانم شاید این حرفا میزد توی این دور زمونه که همه توی یکیش موندن شما از تعدد زوج حرف می زنید ولی از جوابت خیلی خوشم اومد[چشمک]

@

به قول اون دوستتون ایشالا که اهل عمل باشید[چشمک]

فرهاد سیمین

آقای بز تی وی من که میدونم شما ازکی خط میگیری///

..

لطفا اگه خواستید جواب ندین مثه ادامای قبلی بم توهین نکنید

بز تی وی

آخه ریغونه به تو چه که رو نظر من نظر میدی همین کارا رو می کنید جوونا از دین زده میشن دیگه

کاکتوس

[رویا] [اوه] در اخر قانع شدیم.....